Шампионите на НБА от Кливланд изравниха най-добрия старт в историята си, след като тази нощ се наложиха над Торонто със 121:117 у дома.

Кавалиърс остават на върха в конференцията и подобриха баланса си до 9-1, като предишният случай, в който започнаха с такива показатели след 10 срещи бе от сезон 1976-77.

„Не ме интересуват рекордите. Интересувам се от съперниците и от това, какво трябва да направим, за да ги победим” заяви ЛеБрон Джеймс, който завърши с 28 точки, 14 асистенции и 9 борби пред погледа на легендата Оскар Робъртсън.

Кайл Лаури водеше Раптърс с 28 точки, а ДеМар ДеРозън добави 26. Канадците обаче загубиха за втори път през сезона от Кавс, като бяха недоволни и от някои съдийски отсъждания в тяхна вреда.

Те обаче могат да съжаляват, тъй като малко повече от 4 минути преди края водеха със 110:103 след тройка на Кайл Лаури.

Шампионите наваксаха изоставането си, като Чанинг Фрай реализира ключова тройка за своя тим минута преди края, правейки резултата 117:115. ДеРозън пропусна в ответната атака, а ЛеБрон вкара 2 точки. Нов пропуск на гостите отдалеч, този път на Лаури, окончателно гарантира поражението им, но те остават в челото с баланс 7-3.

Останалите резултати: Маями – Атланта 90:93 (Хоукс се подобриха до 8-2), Минесота – Шарлът 108:115, Портланд – Чикаго 88:113 (Биковете поведоха с 10:0 и и след 35:14 в първата част  нямаха проблеми), ЛА Лейкърс – Бруклин 125:118 (32 точки от ДиАнджело Ръсел).