Суперзвездата на НБА ЛеБрон Джеймс вече е част от десетката на най-добрите реализатори в историята.

Тази нощ той вкара 25 точки при трудната победа над Филаделфия със 102:101 и изпревари Хакийм Олайджуон, като вече има 26 970 точки. Джеймс мина пред легендарния център още в първата четвър и сега гледа към 9-ия и 8-ия в подреждането, тъй като Елвин Хейс (27 313) и Моузес Малоун (27 409) не са далеч.

„За мен да бележа никога не е било най-важното в играта. Винаги съм се стремил да бъда полезен по всякакъв начин, за да може отборът ми да печели. Разбира се обаче това е огромна чест и се чувствам благословен“ коментира ЛеБрон.

Шампионите обаче доста се измъчиха, за да останат без загуба и да се подобрят до 6-0. Сиксърс водеха с 96:91 няколко минути преди края, след като преди това наваксаха пасив от 18 точки, но изпуснаха аванса си.

Чанинг Фрай реализира ключова тройка за гостите 65 секунди преди сирената за 102:101, като домакините на два пъти пропуснаха да вземат успеха, включително и при последната си възможност, когато Джералд Хендерсън претендираше за нарушение. Те остават без победа.

Останалите резултати: Оклахома Сити – Минесота 112:92, Орландо – Уошингтън 88:86, Детройт – Денвър 103:86, Индиана – Чикаго 111:94, Атланта – Хюстън 112:97, Милуоки – Сакраменто 117:91, Сан Антонио – ЛА Клипърс 92:116 (калифорнийци са лидери на Запад с баланс 5-1).