Силен мач на ЛеБрон Джеймс помогна на Кливланд да запише победа срещу намиращия се в много добра форма Атланта.

Кралят наниза 29 точки, овладя 16 борби и направи 9 асистенции за успеха със 110:108 след продължение.

Така Джеймс изпревари Оскар Робъртсън и излезе 11-и при реализаторите с общо 26 718 точки. С 228 пред него е Хакийм Олайджуон, който няма да може да бъде настигнат до края на този сезон.

„Имаме нужда от подобни мачове. Играхме страхотно през първото полувреме, а след това устояхме на обрата“ заяви ЛеБрон, чийто тим водеше с 55:34 2 минути преди почивката.

Ястребите обаче завършиха периода със серия от 7 поредни точки, а след това наваксаха и останалия си пасив, за да поведат в средата на третата част. Кливланд дръпна отново, този път с 84:73 по-малко от 10 минути преди края, но отново не успя да удържи аванса.

Джеймс и Джеф Тийг размениха кошове за 96:96, а след като ЛеБрон пропусна 5 секунди преди края, домакините получиха шанс, но Тийг изгуби топката. В продължението домакините се приближиха до 106:107. Ървинг вкара два фаула, но и Джеф Тийг направи същото. След това Кайри изпусна и даде шанс на Ястребите, но Ал Хорфърд не успя да отбележи със сирената от тройката, въпреки че имаше добър поглед към коша.

Останалите резултати: Шарлът – Филаделфия 100:91, Мемфис – Торонто 95:99, Милуоки – Орландо 113:110, Детройт – Далас 89:98, Ню Йорк – Бруклин 105:91, Юта – Минесота 98:85, Сакраменто – Маями 106:112, Финикс – Уошингтън 99:106.