ЛеБрон Джеймс стана 17-ият в историята минал границата от 26 000 точки, след като вкара 20 при победата на Кливланд над Детройт със 114:106.

Суперзвездата отбеляза юбилейната точка в третата част от наказателната линия, като по този начин се превърна в най-младия с това постижение, правейки го на 31 години и 30 дни. Малко преди това той пропусна да забие при една ситуация.

Кевин Лав реализира 29 точки, а Кайри Ървинг добави 28 за третата поредна победа на Кавалиърс при Тайрън Лу. Новият треньор иска от отбора да играе по-бързо в нападение и това сякаш дава резултат, тъй като тимът реализира средно по 114 точки по време на победната си серия.

Кливланд водеше с 66:58 на почивката, след което вкара първите 7 точки в третата четвърт и за Пистънс нямаше връщане назад, като в последния период домакините само успяха да намалят изоставането си.

Останалите резултати: Бостън – Орландо 113:94 (5-а поредна победа за Селтикс), Ню Йорк – Финикс 102:84, Оклахома Сити – Хюстън 116:108, Милуоки – Маями 103:107, Юта – Минесота 103:90, Портланд – Шарлът 109:91 (7-а победа в последните 9 мача за Блейзърс), ЛА Клипърс – ЛА Лейкърс 105:93.