Съперничеството между Голдън Стейт Уориърс и ЛА Клипърс обещава да бъде изключително вълнуващо и през този сезон в НБА и първият мач между двата тима потвърди тези впечатления.

Шампионите измъкнаха победа със 112:108 у дома и останаха без загуба, като спечелиха за 5-и път поред. В същото време Ножиците паднаха за първи път след 4 поредни успеха.

Уориърс успяха да наваксат изоставане от 10 точки в последната четвърт, след като гостите се бяха откъснали 97:87 по-малко от 8 минути преди края. Харисън Барнс обаче вдъхнови своя тим, като вкара 10 поредни точки и стопи изоставането до 97:98.

След това Стеф Къри взе нещата в ръцете си. Две тройки на лидера на домакините дадоха аванс на Голдън Стейт от 103:99. Последва изравняване, но Къри вкара нов кош. Наказателен удар на ДеАндре Джордън даде аванс на Клипърс при 106:105, но Къри наниза нова тройка 68 секунди преди края.

Последваха два пропуска на Андре Игуодала от наказателната линия, но гостите не се възползваха. Къри вкара два фаула, а след кош на Крис Пол, Клей Томпсън гарантира успеха от линията.

Къри завърши с 31 точки, от които 7 тройки. Харисън Барнс добави 17, а Томпсън помогна с 16. Крис Пол и Блейк Грифин водеха гостите с 24 и 23 точки.