Цървена звезда спечели за пръв път в историята си титлата от Адриатическата лига по баскетбол за мъже.

Сръбският тим победи Цедевита (Хърватия) с 89:79 (30:25, 22:10, 17:23, 20:21) точки в Загреб в четвъртия двубой от финалната серия и завоюва трофея след 3:1 успеха.

Гостите изиграха страхотно първо полувреме. Още след началните 10 минути те водеха с 30:25, а на полувремето имаха преднина от 52:35.

Домакините намалиха пасива си на 11 точки след 30 минути игра, но в последната част баскетболистите на Цървена звезда отново поведоха с 16 точки разлика при 76:60 и стигнаха до крайния успех.

За победителите най-полезни бяха Чарлс Дженкинс със 17 точки, Лука Митрович с 14 точки, а Никола Калинич и Бобан Марянович добавиха по 12 точки.

За Цедевита Томислав Зубчич реализира 15 точки, а Миро Билан записа 12 точки.