След като пропусна предишните 5 мача поради контузия, от които Сан Антонио загуби последните 4, Тони Паркър реши, че е крайно време шампионите да прекъснат неуспешната си поредица.

Плеймейкърът наниза 26 точки и изведе Шпорите до триумф над ЛА Клипърс със 125:118. Борис Диао добави 23 точки, а Тим Дънкан се отчете с 21 и 12 борби за успеха, като изпревари Реджи Милър за 17-о място във вечната ранглиста по точти с 25 288. Тексасци успяха в 64% от стрелбите си от игра, което бе твърде много за гостите.

„Беше трудно да стоя отстрани и да гледам тези загуби, дошли толкова драматично” заяви Паркър, чийто тим бе отстъпил в предишните си 3 домакинства след продължения.

Ножиците стояха в мача до средата на последната част, когато след равенството 102:102 Паркър наниза тройка и даде началото на серия от 13:4, с което Шпорите се откъснаха решаващо.

Сан Антонио подобри баланса си до 18-11, докато калифорнийци са с 19-9, като загубиха за 4-и път поред от Шпорите.

Останалите резултати от деня: Шарлът – Денвър 110:82, Далас – Атланта 102:105 (13-и успех в последните 14 мача за Хоукс), Чикаго – Торонто 129:120 (Биковете вкараха 49 точки в последната четвърт), Мемфис – Юта 91:97 (3-а поредна загуба за Гризлис), Голдън Стейт – Сакраменто 128:108.