За треньора на Сан Антонио Спърс Грег Попович стана традиция да дава почивка на водещите си играчи, когато тексасци имат мачове в поредни дни. И Портланд се възползва.

Без Тим Дънкан и Ману Джинобили, които имаха възможност да отдъхнат, както и без Тони Паркър, лекуващ ратежение, шампионите паднаха в Орегон с 95:108.

Ламаркъс Олдридж и Деймиън Лилард водеха Пионерите с по 23 точки, за да може отборът да спечели за 7-и път в 9 мача и да подобри показателите си до 19-6. Сан Антонио е със 17-8.

Сблъсъкът бе оспорван до последните минути, когато домакините успяха да се откъснат. Никола Батум вкара важна тройка за 97:88 4 минути и 36 секунди преди края и това до голяма степен гарантира победата.

Неприятната новина за Портланд бе контузията на титулярния център Робин Лопес, който се оказа, че е със счупена ръка след инцидент в началото на третата четвърт и сега се очаква да бъде извън игра за няколко седмици.

Останалите резултати: Филаделфия – Бостън 87:105, Кливланд – Шарлът 97:88 (Кавалерите вкараха първите 21 точки в мача), Индиана – ЛА Лейкърс 110:91, Торонто – Орландо 95:82, Атланта – Чикаго 93:86, Финикс – Милуоки 94:96 (тройка на Крис Мидълтън за гостите със сирената), ЛА Клипърс – Детройт 113:91.