Играейки във втори пореден ден, при това след трудна победа 24 часа по-рано, баскетболистите на Портланд Трейл Блейзърс не показаха никакви признаци на умора и Денвър си изпати.

Пионерите вкараха 84 точки през първото полувреме и разбиха Нъгетс със 130:113 в неговата зала, за да постигнат третия си пореден триумф и да подобрят баланса си до 6-3.

„Това често са точките, които се вкарват за цял мач. Този път просто всичко ни се получаваше. Играехме добре и в нападение, и в защита” заяви гардът Деймиън Лилард, който вкара 27 точки, от които 5 тройки от 6 опита.

Това бе най-резултатното полувреме, откакто Голдън Стейт също вкара 84 срещу Торонто през март 2011. Портланд обаче остана доста далеч от рекорда на Финикс, който едва ли ще бъде подобрен някога, тъй като е от невероятните 107 точки за 24 минути и е поставен през ноември 1990.

При това стечение на нещата домакините можеха само да играят за честта си, след като се оказаха изоставащи с 34 точки на почивката. И те спечелиха последната част с 35:19, за да си върнат малко от гордостта, но така или иначе загубиха за 6-и път поред.

Останалите резултати: Ню Йорк – Орландо 95:97 (6-а поредна загуби на Никс), Маями – Индиана 75:81 (Пейсърс спечелиха борбата с 53-28), Атланта – Юта 100:97, Бостън – Оклахома Сити 94:109, Уошингтън – Детройт 107:103, Ню Орлийнс – ЛА Лейкърс 109:102, Финикс – Бруклин 112:104, Минесота – Хюстън 101:113 (мачът се игра в Мексико).