В НБА остана остана само един отбор без загуба от началото на сезона. Това е Голдън Стейт, който спечели с 98:87 гостуването си в Хюстън, благодарение на страхотния Стеф Къри, който се отчете с 34 точки и 10 борби.

Ракетите тръгнаха с 6 поредни успеха, но сега си намериха майстора срещу вдъхновените Уориърс, които правят най-силния си старт от 20 години и подобриха баланса си до 5-0.

Липсата на Дуайт Хауърд, който пропусна мача заради симптоми на грип, оказа своето влияние и въпреки че тексасци водеха с 8 точки на почивката, преднината им бързо се изпари в третата четвърт, която започна със серия от 22:4 за Голдън Стейт. След това гостите остнаха напред и стигнаха до ценния успех.

Мемфис също допусна първо поражение, след като стартира сезона с 6 поредни победи. Гризлис паднаха драматично при визитата си в Милуоки с 92:93, след като можеха и да спечелят.

Зак Рандолф ги изведе напред с 91:90 минута и половина преди края, а след пропуски от двете страни Майк Конли застана на линията 8 секунди до сирената, но изпусна единия наказателен удар. След това Елените дадоха топката на Брандън Найт, който успя да пробие и не само че вкара, но бе и фаулиран от Кортни Лий и от линията донесе успеха секунда преди края.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Портланд 106:102 (30 точки на Джей Джей Редик за домакините), Маями – Минесота 102:92, Атланта – Ню Йорк 103:96, Индиана – Уошингтън 90:97, Сан Антонио – Ню Орлийнс 99:100 (победен кош на Антъни Дейвис 6 секунди преди края), Чикаго – Бостън 101:106.