В Шарлът Хорнетс най-после разбраха каква е рецептата за победа над Маями – ЛеБрон Джеймс да не играе за Горещите.

Стършелите прекъснаха поредицата си от 20 поредни загуби срещу тима от Флорида, печелейки у дома с 96:89. Те нямаха успех над този съперник от март 2010-а, като през следващите 4 сезона, когато Джеймс бе част от Хийт, загубиха всичките 16 срещи от редовния сезон, както и четирите от плейофите.

„Хубаво е, че най-после прекъснахме тази поредица, защото тя не бе приятна” заяви плеймейкърът Кемба Уокър, който завърши с 16 точки и 7 асистенции. Ал Джеферсън не можеше да бъде спрян в близост до коша и се отчете с 28 точки и 10 борби, а Коди Зелър добави 13 от пейката и Шарлът се подобри до 2-3.

Маями пък загуби за втори път поред след поражението от Хюстън, въпреки че Крис Бош продължи със солидното си представяне и за 5-и път през сезона мина границата от 20 точки, като завърши с 23. Дуейн Уейд също вкаар толкова.

Серия от 21:7 в края на третата и началато на последната четвърт помогна на домакините да дръпнат с 81:66, но Маями се приближи до 85:88 в края. В ответната атака обаче Уокър вкара тройка от крилото и това се оказа решителния момент.

Останалите резултати: Филаделфия – Орландо 89:91, Милуоки – Чикаго 86:95, Уошингтън – Индиана 96:94 (Прод), Бруклин – Минесота 91:98, Бостън – Торонто 107:110, Детройт – Ню Йорк 98:95 (първи успех за Пистънс), Юта – Кливланд 102:100 (победеш кош на Гордън Хейуърд със сирената), Финикс – Мемфис 91:102 (Гризлис са без загуба – 5-0), Сан Антонио – Атланта 94:92, Сакраменто – Денвър 131:109, Голдън Стейт – ЛА Клипърс 121:104 (Уориърс са 3-0).