ЛеБрон Джеймс продължава да бъде колеблив след завръщането си в Кливланд. Тази нощ той отбеляза само 11 точки и логично Кавалерите паднаха с 82:101 при гостуването си в Портланд, губейки за втори път в три мача през кампанията.

Суперзвездата успя само в 4 от 12 изстрела от игра, а в добавка Кайри Ървинг бе още по-зле – 3 от 17 и едва 9 точки, така че гостите трудно можеха да се надяват на триумф. Кевин Лав се отчете с 22, но това не бе достатъчно.

Кавалерите все пак започнаха силно и вкараха първите си 10 стрелби от игра, като дръпнаха с 27:20. Домакините обаче отговориха със серия от 9 поредни точки, а на почивката вече водеха с 55:50.

Успеваемостта на Кливланд при стрелбата съвсем спадна и Портланд се възползва, като в началото на третата четвърт разликата се вдигна до 13 точки. Малко преди края на периода авансът на Пионерите бе намален на 6, но в средата на последната част те се откъснаха отново с 87:74, а след тройка на Уесли Матюс за 92:74 4 минути преди края, всичко бе ясно.

Деймиън Лилард, който не бе на ниво в предишните 3 мача на Трейл Блейзърс, този път се реваншира с 27 точки, от които 5 тройки. Уесли Матюс добави 21, Робин Лопес 19, а Ламаркъс Олдридж помогна с 16, за да може Портланд да подобри баланса си до 2-2.

Останалите резултати: Ню Йорк – Уошингтън 83:98, Маями – Хюстън 91:108 (първа загуба за Горещите, докато Ракетите се подобриха до 5-0), Торонто – Оклахома Сити 100:88 (Тъндър завършиха мача с 6 играчи след контузия на Пери Джоунс и изгонване на Себастиан Телфеър), Индиана – Милуоки 81:87 (Елените прекъснаха поредица от 16 поредни поражения като гости), Чикаго – Орландо 98:90 (Дерик Роуз не игра за Биковете), Ню Орлийнс – Шарлът 100:91, ЛА Лейкърс – Финикс 106:112 (Коби Брайънт вкара 39 точки, но Езерняците остават без победа и са с баланс 0-5).