Германският шампион Борусия Дортмунд разби с 5:0 Кьолн и заличи донякъде неприятното усещане от поражението в Шампионската лига от непретенциозния гръцки Олимпиакос.

С победата отборът на Юрген Клоп излезе на второ място в класирането. Изоставането от Байерн е вече само три точки, но баварците имат мач утре.

Така в последните си десет мача срещу Кьолн Борусия Дортмунд вече е спечелил девет, само един завърши наравно. Откакто Юрген Клоп е начело на тима всички седем мача срещу този противник са победни.

След добрите игри напоследък  днес Кьолн се предаде без бой още през първото полувреме. Още в 6-ата минута Кагава откри след неуспешен опит за изкуствена засада. В 25-ата минута след многоходова акция Бендер изведе провалилият се в сряда Шмелцер, който с шут от разстояние покачи резултата.

Рензинг направи добро спасяване срещу Гроскройц в следваща ситуация, но в 44-ата минута нямаше какво да направи след бърза атака на Борусия Д, завършена с успех от Левандовски – 3:0.

През второто полувреме Кьолн изглеждаше също толкова зле, но поне не получи толкова голове. Макар началото да бе отчайващо – в 50-ата минута Левандовски вкара втория си гол в мача и направи резултата разгромен.

В 64-ата минута капитанът Себастиян Кел направи 5:0 с хубав гол с глава. С това най-голямата победа на шампионите за сезона бе осигурена.

Последваха удари на Шмелцер, Лайтнер и Блашиковски, но Рензинг бе на място. Кльон изпълни първия си корнер в 85-ата минута, две по-късно Подолски нанесе първия удар във вратата, който Вайденфелер спаси. Кьолн е на  единадесета позиция.