Байерн Мюнхен размаза с 5:0 като гост слабака Бохум в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Хората на Венсан Компани се развихриха и не оставиха съмнение върху превъзходството си.

Кошницата на домакините напълниха Майкъл Олисе, Джамал Мусиала, Хари Кейн, Лерой Сане и Кингсли Коман. Баварците изтърваха още куп добри положения, което спаси домакините от още по-голямо унижение.

Успехът изкачи Байерн на първото място с актив от 20 точки, колкото има и РБ Лайпциг, но грандът от Мюнхен е с много по-добра голова разлика. Така баварците се отърсиха от шока след поражението с 1:4 от Барселона в Шампионската лига. Бохум остана на дъното в таблицата.

Байерн взе инициативата още след първия съдийски сигнал. Майкъл Олисе откри резултата в 16-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар, който не остави шансове на Патрик Древес – 0:1.

Само 10 минути по-късно Джамал Мусиала с глава удвои.Той прати топката в мрежата след центриране на Кимих.

Почивката дойде при този резултат, а домакините на практика нямаха съпротивителни сили.

След антракта двубоят продължи в същото русло. В 57-ата минута дойде ред и Хари Кейн да запише името си сред голмайсторите. Той получи асистенция от Мусиала и порази мрежата на Древес 0:3.

В 65-ата минута Лерой Сане направи преднината на гостите още по-изразителна. Бързоногото крило се възползва от грешка в защитата, напредна и матира стража – 0:4.

Кингсли Коман фиксира крайното 0:5 в 71-ата минута. До края баварците пропуснаха да унижат съвсем съперника си.

Бохум – Байерн Мюнхен 0:5

Голмайстори: 0:1 – Майкъл Олисе (16), 0:2 – Джамал Мусиала (26), 0:3 – Хари Кейн (57), 0:4 – Лерой Сане (65), 0:5 - Кингсли Коман (71)

Бохум: Древес; Медич, Ордец, Оерма; Паслак, Машович, Сисоко, Лосила, Витек; де Вит; Брошински

Байерн Мюнхен: Нойер; Лаймер, Упамекано, Ким, Дейвис; Кимих, Палиня; Олисе, Мусиала, Коман; Кейн