Селтик и Абърдийн направиха 2:2 в мач от 8-ия кръг на шотландската Висша лига. Така и двата отбора остават непобедени и на върха в таблицата с по 22 точки, но "детелините" са на първо място с по-добра голова разлика.

Българският национал Димитър Митов бе на вратата на "доновете", които продължават впечатляващата си серия без загуба. Головете за шампионите бяха дело на японци. Рио Хатате даде аванс на домакините в 24-ата минута, а три по-късно Кього Фурухаши удвои аванса им.

Второто полувреме мина под диктовката на Абърдийн. В 50-ата минута Естер Соклер намали на 1:2, а десет по-късно Греъм Шийни оформи крайното 2:2. Последните 30 минути бяха доста интересни като и двата тима пропуснаха да стигнат до победата.