Австрия унищожи Норвегия с 5:1 в двубой от 3-а група на Лига В на Лигата на Нациите. В Линц домакините вкараха 4 гола след паузата и сразиха Ерлинг Холанд и съотборниците му.

Марко Арнаутович откри със страхотен удар в горния  десен ъгъл в 8-ата минута, но в 39-ата Александър Сьорлот успя да изравни с глава и нещата не изглеждаха чак толкова зле.

След паузата обаче, домакините просто пометоха съперника. Арнаутович направи 2:1 от дузпа в 49-ата минута, а в 58-ата Линхарт вкара с глава след корнер.

Почти веднага Пош реализира и 4-и гол, а Грегорич оформи крайния резултат в 71-ата минута, като и тези попадения бяха с глава след асистенции на далечната греда от Марсел Сабицер.

В крайна сметка точните удари в мача бяха 10-1, а притежанието 65% срещу 35%, така че предимството на домакините бе ясно изразено.

Така Австрия настигна Норвегия по точки в групата – по 7, колкото има и Словения, спечелил с 1:0 срещу Казахстан в  другия мач, така че нещата са наистина много интересни.