Полша загуби от Португалия с 1:3 в мач от Лига А и група 1 в Лигата на нациите.

Иберийците бяха по-добрият отбор през първото полувреме по всички показатели (4:2 точни удара, 10:7 изстрела общо и 65% владеене на топката).

Бернардо Силва откри резултата в 26-ата минута след асистенция на Бруно Фернандеш, а десетина минути след това живата легенда Кристиано Роналдо удвои след пас на Рафаел Леао.

И двата отбора имаха добри акции след рестарта на играта, но разликата се запазваше. В средата на второто полувреме Кристиано Роналдо беше заменен от Диого Жота и това сякаш даде импулс на поляците.

Пьотър Зиелински върна интригата в 78-ата минута след хубав изстрел с десния крак и това сякаш попари гостите, които не изглеждаха чак толкова креативни.

Минута преди изтичането на редовното време обаче Ян Беднарек си заби нещастен автогол. Реферът първо не зачете попадението, но системата VAR го накара да посочи центъра.

Така Португалия има пълен актив от 9 точки, докато Полша заема трето място в групата с три пункта.