Шампионът от последните четири сезона във Висшата лига на Англия Манчестър Сити, както и самата Висша лига обявиха победа по делото за нарушение на правилата за спонсорските договори, което се водеше срещу "гражданите". Решението бе публикувано в понеделник в документ от 175 страници.
Независимата комисия, която се занимаваше с казуса, прецени, че правилото на Висшата лига за сделки между свързани страни е в нарушение на британския закон за конкуренцията. Комисията стигна и до извода, че тъй като клубовете не могат да преценят кои данни Висшата лига ще използва, то тези правила са незаконни.
Делото започна, след като Висшата лига определи сделките на Манчестър Сити с Фърст Абу Даби Банк и с Етихад Авиейшън, сключени през 2023 година, като "постигнати по процедурно нечестен начин". Независимата комисия се произнесе в полза на Манчестър Сити и нареди на Висшата лига да отмени това свое решение.
От Висшата лига заявиха, че са доволни от отговора на комисията, тъй като тя е отхвърли по-голямата част от исканията на Манчестър Сити.
Решението по това дело няма общо с другия съдебен казус между Висшата лига и Манчестър Сити, при който шампионите бяха обвинени в над 100 нарушения на финансовия правилник на Лигата. Резултат по това дело се очаква през пролетта на следващата година.







Президентът Радев започва днес консултациите с партиите
Пета вечер хиляди румънци протестираха срещу корупцията в съдебната система
Австралия обяви национален траур след убийствата в Сидни
Крайнодесният Хосе Антонио Каст спечели президентските избори в Чили
Как Mercedes-Benz W124 постави еталон с „несъвършените“ си огледала
Полицията в Дубай се сдоби с най-откаченото Ferrari Purosangue
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Само Петче: „Шлемът на Спартак ми доказва, че съм на правилния път“
Крис Сайборг предложи на Дакота Дичева супербитка
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Нов антибиотик срещу полово предавани инфекции одобри FDA
Оценка на бъбречната функция – eGFR, креатинин и цистатин C
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Коментари
Напиши коментар19:55 | 9 окт 2024 г.
12:36 | 9 окт 2024 г.
00:46 | 9 окт 2024 г.
00:33 | 9 окт 2024 г.
00:28 | 9 окт 2024 г.
00:23 | 9 окт 2024 г.
17:33 | 8 окт 2024 г.
15:28 | 8 окт 2024 г.
15:20 | 8 окт 2024 г.
15:19 | 8 окт 2024 г.
Напиши коментар