Централният защитник на Севиля Лоик Баде бе повикан в националния тим на Франция от селекционера Дидие Дешан, за да замени бранителя на Байерн Мюнхен Дайо Упамекано, който получи контузия, съобщи вестник "Екип". "Петлите" ще играят с тима на Израел в четвъртък в Будапеща, а четири дни по-късно се срещат и с Белгия.

Баде не успя да запише дебюта си за тима на Франция, след като се контузи преди мача с Италия. Сега той може да запише първи минута за отбора срещу Израел и Белгия, ако селекционерът Дешан прецени да го пусне в игра. Лоик Баде бе част от олимпийския отбор на Франция, който загуби финала от Испания на Игрите в Париж през това лято.

Упамекано вкара втория гол за Байерн при равенството 3:3 във Франкфурт, но в края на мача се контузи и бе сменен принудително.