Аржентинската суперзвезда Лионел Меси донесе равенството на Интер Маями - 1:1 при домакинството срещу Шарлът в двубой от американската Мейджър Лийг Сокър MLS).

Меси вкара изравнителното попадение в 67-ата минута, а Интер Маями, който записа трети поредно равенство, но е в серия от осем срещи без победа, оглавява временното класиране в Източната конференция с 65 точки. Тимът е на крачка да си гарантира лидерската позиция преди плейофите в MLS.

Меси реализира 15-ото си попадение в 16 мача от лигата този сезон.

Гостите от Шарлът бяха повели десет минути по-рано, в 57-ата, когато точен бе полският нападател Карол Швидерски.

Луис Суарес пропусна да донесе победата на домакините в добавеното време на мача, а Лионел Меси получи жълт картон заради претенциите си за дузпа към рефера.

Българинът Доминик Янков бе резерва и не се появи в игра при домакинската победа на своя Монреал с 3:0 над Сан Хосе Ърткуейкс в друг мач от Мейджър Лийг Сокър.

Монреал е десети в класирането в Източната конференция с 37 точки, колкото имат осмият и деветият, съответно ФК Торонто и Филаделфия Юниън.