Ливърпул обърна Милан лесно с 3:1 като гост и стартира с хубава победа в новия формат на Шампионската лига.

Англичаните получиха ранен гол, но след това не оставиха съмнение в превъзходството си и още до почивката бяха напред след попадения от статични ситуации, а след паузата вкараха и още веднъж.

Доминацията на мърсисайдци бе сериозна, като само при ударите водеха с 23-8, като при точните нещата също бяха категорични 11-2.

Началото едва ли можеше да бъде по-добро за домакините, които бяха вдъхновени и от присъствието на бившата си звезда Кака, на когото бе подарен специален екип, а феновете го аплодилаха бурно.

Кристиан Пулишич получи свободно пространство отдясно, нахлу в наказателното поле и стреля остро по диагонала, успявайки да намери далечния ъгъл. Страхотен гол, но и защитниците на гостите можеха сякаш да се справят по-добре в ситуацията.

След това обаче, доминацията на мърсисайдци бе сериозна. Те започнаха да натискат и в 17-ата минута Мохамед Салах разтресе напречната греда със силен удар. Логичното се случи в 24-ата минута. Тогава Александър-Арнолд изпълни свободен удар и Ибрахима Конате засече с глава отблизо, за да изравни. Тук и вратарят Менян закъсня сериозно.

Последва неточен удар за Диого Жота, след като играта на Милан ставаше все по-лоша. Салах отново удари горната греда, след като домакините просто не знаеха къде се намират. Логичното се случи в 41-ата минута, макар и пак след статично положение. Този път Цимикас центрира от корнер и Ван Дайк вкара необезпокояван с глава.

На почивката ударите бяха 12-2 за Ливърпул, точните 6-1, а докосванията в наказателното поле на съперника 20-5, така че разликата определено изглеждаше, че трябва да бъде и по-голяма.

Второто полувреме започна със спасяване на Менян срещу Жота, но вратарят на домакините определено имаше проблем и трябваше да бъде заменен от младия Ториани. Минути по-късно младокът се справи с удар на Собослай. Мората поиска дузпа, но сякаш сам търсеше контакта и реферът не отсъди такава.

По-голямата класа на Ливърпул  си каза думата в средата на втората част, когато гостите си подпечатаха успеха. Гакпо се измъкна отляво и проби в наказателното поле, след което подаде вдясно от себе си и Доминик Собослай засече от въздуха, за да опъне мрежата на домакините за трети път.

До края домакините така и не успяха да стигнат до попадение, въпреки че опитаха и Ливърпул затвори спокойно мача, а в добавеното време първите си минути за победителите дори записа и Федерико Киеза.

Милан – Ливърпул    1:3

1:0    Пулишич 3
1:1    Конате 24
1:2    Ван Дайк 41
1:3    Собослай 67

Милан: Менян (50 Ториани), Калабриа (70 Ейбрахам), Томори (84 Окафор), Павлович, Ернандес, Фофана, Лофтъс-Чийк (70 Eмерсон Роял), Пулишич, Райндерс, Леао, Мората
Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд (80 Гомес), Конате, Ван Дайк, Цимикас, Гравенберх, Мак Алистър (93 Ендо), Салах (93 Киеза), Собослай, Гакпо (68 Диас), Жота (68 Дарвин Нунес)