Португалия победи Хърватия с 2:1 в мач от група 1 в Лига А в Лигата на нациите.

Двубоят се оказа исторически, защото голямата звезда на иберийците Кристиано Роналод отпразнува своя гол №900 в кариерата. Петкратният носител на Златната топка се разписа в 34-ата минута след асистенция на Нуно Мендеш, удвоявайки аванса на своите след много хубава отборна акция.

Преди това още в седмата минута Диого Далот откри резултата след подаване на своя съотборник в Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш, но по-късно Далот си заби нещастен автогол и върна интригата.

Тя отново можеше да бъде намалена рязко, но шутът на Педро Нето срещна гредата малко преди почивката. По отношение на статистиката двата отбора бяха сравнително равностойни, но португалците изглеждаха далеч по-опасни.

През втората част Португалия контролираше развоя на събитията и макар хърватите да отправиха общо 12 удара в мача, домакините изковаха първи три точки и оглавиха групата, възползвайки се от равенството между Шотландия и Полша (2:2).

Португалия - Хърватия 2:1

1:0 Диого Далот - 7'
2:0 Кристиано Роналдо - 34'
2:1 Диого Далот - 41', автогол