Мейсън Грийнууд продължи с отличното си представяне и наниза още 2 гола, а Марсилия срази Тулуза с 3:1 като гост в 3-ия кръг на Лига 1.

Така бившият нападател на Манчестър Юнайтед вече има 5 попадения в първите си мача за Олимпик и така повтори постижението на Марио Балотели, който също вкара 5 пъти за Ница в пърите си 3 срещи през 2016-а.

Луис Енрике асистира и за двата гола на Грийнууд, които паднаха само за минута преди почивката, като нападателят се разписа с прецизни изстрели и при двете ситуации. Той бе замесен и при третия гол на отбора, който първо бе записан на негово име, но след това обявен за автогол.

Домакините играха с човек по-малко повече от едно полувреме заради грубо нарушение на Магри, който бе изгонен в 27-ата минута. В края Шави Бабика вкара почетното попадение за Тулуза.

„Направихме силно първото полувреме, но определено трябваше да спечелим с 3:0 и да не се отпускаме. Трябва да подобрим психиката и скоростта си“ коментира Роберто де Дзерби след триумфа.