Кирил Десподов беше титуляр за ПАОК (Солун) и остана на терена до 67-ата минута при гостуването на Борац (Баня Лука) в Босна и Херцеговина – среща, която беше спечелена  от гръцкия шампион с 1:0. Единственото попадение вкара Томас Мург в 35-ата минута след много хубава комбинация с Тайсон и Одзоев.

Така с общ резултат 4:2 "черно-белите орли" се класират в третия кръг, където очакват шведския Малмьо. Както всички отбори, които стигнаха до този етап, ПАОК също си гарантира участие в групите на Лигата на Конференциите.

Десподов започна като титуляр и остана на терена до 67-ата минута, когато беше заменен от Андрия Живкович. В същата минута треньорът на ПАОК Разван Луческу извади и Тайсон.

Българинът имаше две отлични възможности да се разпише през второто полувреме. Негови опасни изстрели в 47-ата и в 56-ата минута обаче бяха спасени от вратаря Шишковски. Иначе ПАОК доминираше през големи периоди от срещата, като Тайсон изпусна, а Кулериакис прати топката в страничната греда.

Румънският ФКСБ пък се класира по максимално драматичен начин. След 1:1 на свой терен с Макаби (Тел Авив), днес те спечелиха с 1:0 с гостуването си на Божик Арена в Будапеща с точен изстрел на Уилям Бейтен в 93-ата минута.

Втори победи постигнаха Ягелония (Бялисток, Полша) и Динамо (Киев, Украйна) съответно над Паневежис (Литва) и Партизан (Белград, Сърбия). Още едно българско участие ще има в третия кръг, след като вчера кипърският АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов в състава елиминира молдовския Петрокуб (Молдова).