Старши треньорът на Байер Леверкузен Чаби Алонсо отстрани иранеца Сердар Азмун от тренировки с основния състав, съобщава Билд във вторник.

Нападателят не се е появил на тренировката на германския шампион, като не е уведомил никого от треньорския щаб на "аспирините". По-късно 29-годишният футболист обясни липсата си от заниманието с влошено здраве.

Този инцидент доведе до изгонването на Азмун от основния отбор на Байер, защото той наруши кодекса на отбора. Билд твърди, че футболистът е в лоша физическа форма.

През сезон 2023-24 Сердар Азмун беше под наем в Рома. Той изигра 29 мача във всички турнири, реализира 3 гола и направи 4 асистенции. Римският клуб зае шесто място в италианското първенство. Байер Леверкузен стана шампион на Германия за първи път в историята си и спечели купата на страната.