Лионел Меси отбеляза втория гол за Аржентина при победата с 2:0 срещу Канада на полуфинала на Копа Америка.

Защитаващите титлата си шампиони ще се изправят срещу победителите от полуфинала между Уругвай и Колумбия в изключително очаквания финал в Маями на 14 юни.

15-кратните шампиони на Копа Америка показаха най-доброто си представяне в турнира пред 82 500 зрители на стадион "Метлайф" и както при триумфа си на Световното първенство през 2022 г. изглежда, че достигат върха в идеалния момент.

Канада, която изненада мнозина, като достигна до последните четири в първото си участие на Копа Америка, но Меси и компания просто бяха твърде добри.

Резултатът беше открит в 22-ата минута от нападателят на Манчестър Сити Хулиан Алварес, който замени Лаутаро Мартинес в стартовите 11.

Голът на легендата Лео Меси падна в 51-та минута, като това беше първото му попадение на турнира. Анхел Ди Мария – друг ветеран в състава на Аржентина – също взе участие в мача, като това издание на Копа Америка е последното му участие с националната фланелка на голям форум.