Голове на Винисиус, Савио и Лукас Пакета донесоха победата на Бразилия над Парагвай с 4:1 във втория кръг от групите на Копа Америка, който се изигра в Лас Вегас.

Резултатът беше открит от звездата на Реал Мадрид Винисиус, който вкара топката в мрежата зад парагвайския вратар Родриго Мориниго в 35-тата минута. Само 4 минути по-рано Лукас Пакета пропусна да изведе Бразилия напред, след като изпусна дузпа. До края на полувремето футболистът на Жирона Савио покачи на 2:0, а Винисиус добави още един гол, за да направи резултата класически.

В началото на второто полувреме Омар Алдерете успя да намали резултата, като се разписа за 3:1, но в 65-тата минута Лукас Пакета отбеляза още един гол за Бразилия, като оформи крайното 4:1.

По този начин Бразилия събира 4 точки, като се нарежда на второ място в групата с два пункта по-малко от лидера Колумбия, която успя да спечели двубоя си с Коста Рика с 3:0, по-рано на 29 юни./БГНЕС