Френският футболен отбор Олимпик Марсилия постигна споразумение за привличането на Исмаел Коне от Уотфорд. Очаква се до часове трансферът да бъде обявен официално, съобщава спортният журналист Фабрицио Романо.

Трансферът е на стойност 12,5 милиона паунда, като ще има включени бонуси в сделката. Треньорът Роберто Де Дзерби, който постигна принципно споразумение за договор с клуба, е заявил, че това е била най-важната му трансферна цел за лятото.

Коне игре за Уотфорд от 2022 година.  За "стършелите" записа 63 мача и отбеляза 4 попадения във всички турнири.

Халфът е национал на Канада, като има 21 двубоя и 2 гола за родината си. Той беше част от селекцията на "кленовите листа" на Мондиал 2022. Беше титуляр във всички три срещи на тима, който отпадна в груповата фаза.

Сега участва и на Копа Америка, като записа пълни 90 минути при загубата с 0:2 от Аржентина.

22-годишният футболист е печелил два пъти наградата за най-добър млад футболист в родината си.