Неубедителна Бразилия  направи фалстарт на кампанията си за Копа Америка. „Селесао“ започна със скучно равенство 0:0 срещу Коста Рика.

Бразилия, която преследва десета титла на Копа Америка, доминираше във владеенето на топката в мача от Група D на стадион SoFi в Лос Анджелис, но се затрудни с пречупването решителния отбор на Коста Рика.

Бразилците смятаха, че са повели в 30-ата минута, след като Маркиньос засече на задната греда след след свободен удар на Рафиня.

Но след мъчително забавяне на VAR, голът беше отменен заради фрапантна засада и Коста Рика се спаси.

Това беше най-доброто за Бразилия, която се мъчеше да пробие защитата на Коста Рика през останалата част от мача, регистрирайки само три удара в целта, въпреки че владееше 73,5 % от топката.

Коста Рика се задоволяваше да седи отзад, защитавайки се и рядко излизайки напред с някаква цел. Костариканците не успяха да отправят нито един удар към вратата през целия мач.