Уругвай разби Панама с 3:1 в мач от група "С" на Копа Америка. Цял мач за панамците изигра вече бившият защитник на Левски Хосе Кордоба.

Селекцията на Марсело Биелса поведе в 16-ата минута. Максимилиано Араухо получи топката пред наказателното поле и със страхотен удар я заби във вратата за 1:0. Последваха нови добри възможности пред Араухо и Дарвин Нунес, които обаче бяха отразени от вратаря Орландо Москера.

В началото на втората част и Панама показа зъби и в 59-ата минута стигна и до най-добрата си възможност в мача. Пума отправи страхотен далечен удар, но Серхио Рочет направи блестящо спасяване.

Уругвай реши всичко в заключителните минути. Първо в 85-ата Дарвин Нунес вкара за 2:0, разписвайки се с изстрел от воле. В 91-вата минута Матиас Виня вкара за 3:0 с глава след центриране от фаул на Николас де ла Крус.

Панама стигна до почетно попадение в 94-тата минута. Майкъл Мурийо отбеляза красив гол с диагонален удар за крайното 3:1.