Англия не успя да пречупи Украйна в мач от група C на квалификациите за Евро 2024. Двубоят завърши 1:1. Срещата се игра във Вроцлав (Полша) заради войната между Русия и Украйна.

Мачът пък бе ръководен от най-добрия роден съдия Георги Кабаков.

Олександър Зинченко откри резултата в 26-ата минута. Пет мин преди края на първата част защитникът Кайл Уокър изравни.

С равенството Англия загуби 100-процентовия си актив до момента. Вицеевропейските шампион има 13 точки и е лидер в групата си. Украйна пък е на второ място със 7. Селекционерът на "трите лъва" Гарет Саутгейт имаше сериозни проблеми в защита. Затова специалистът се наложи да пусне в игра нетипична централна двойка в лицето на Хари Магуайър и Марк Геи, който е част от слабака Кристъл Палас.

В 20-ата мин домакините пропускаха да открият резултата. Само че преди играч на Украйна да нанесе изстрел, топката бе избита от Кайл Уокър.

6 мин по-късно домакините заслужено откриха. Украйна организира бърза контраатака, Юкхим Конопля намери връхлитащия на скорост Олександър Зинченко около точката за изпълнение на дузпа и играчът на Арсенал с хубав удар матира Джордан Пикфорд.

Голът като че ли събуди селекцията на Саутгейт.

Англия натисна в минутите до края на първата част. В 35-ата мин новата перла на Реал (М) Джуд Белингам отне топката в полето на Украйна. Младият талант веднага намери на отлична позиция Джеймс Мадисън, но халфът на Тотнъм се засуети и украинците му отнеха, току пред вратата.

Така се стигна до 40-ата мин, когато "трите лъва" изравниха. Лидерът на Англия Хари Кейн изведе по фамозен начин за гърба на защитата Кайл Уокър и го остави очи в очи с Бушчан. Бранителят пое и с второто си докосване прати топката в мрежата на домакините. Голът пък бе първи за Уокър с екипа на националния отбор.

6 мин след началото на втората част шанс за гол се откри пред Хари Магуайър. Защитникът, който Манчестър Юнайтед не успя да продаде през лятото, засече центриране от пряк свободен удар на Хендерсън. Ударът на Магуайър обаче премина над напречната греда.

След час игра Сака гредата спаси домакините. Сака получи на дясното крило. Играчът на Арсенал в типичния си стил нахлу навътре и стреля, но шутът му се удари в рамката на вратата.

В 64-ата минута удар на Кейн от границата на наказателното поле не се получи и премина покрай вратата.

До края на мача Англия така и не стигна до сериозно положение и направи първа грешна стъпка в групата.

Украйна - Англия 1:1

1:0 Олександър Зинченко (26)

1:1 Кайл Уокър (41)

Стартови състави:

Украйна: 1. Георгий Бушчан, 2. Юкхим Конопля, 6. Тарас Степаненко, 8. Георгий Судаков, 9. Роман Яремчук, 10. Михайло Мудрик, 13. Иля Забарний, 15. Виктор Циганков, 16. Виталий Миколенко, 17. Олександър Зинченко, 22. Микола Матвиенко

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 2. Кайл Уокър, 3. Бен Чилуел, 4. Деклан Райс, 5. Марк Гуеи, 6. Хари Магуайър, 7. Букайо Сака, 8. Джордан Хендерсън, 9. Хари Кейн, 10. Джуд Белингам, 11. Джеймс Мадисън