След пауза от близо месец и половина заради Мондиал 2022 в Катар, най-силното първенство в света - Висшата лига, се завърна със зрелищно лондонско дерби.

Брентфорд и Тотнъм направиха супер мач, завършвайки 2:2 в двубой от 17-ия кръг, навръх "Боксинг дей". Витали Янелт откри резултата с добавка отблизо в 15-ата минута, след като преди това Форстър спаси удара на Йенсен.

Айван Тони успя да удвои аванса на своя тим в началото на второто полувреме. Хари Кейн вкара чудесен гол с глава, за да намали резултата в 65-ата минута. В 71-ата минута Пиер-Емил Хойберг разстреля Рая за 2:2, след като бе оставен непрокрит на точката за дузпата. До края "шпорите" можеха да направят пълен обрат, но удар на Кейн срещна гредата.

Тотнъм е на 4-о място с 30 точки, като има 4 повече от петия Манчестър Юнайтед, който обаче е с два мача по-малко. "Пчеличките" пък събраха 20 точки и се изкачиха до 9-а позиция преди останалите двубои от кръга.