Гарет Бейл се превърна в герой във финала на МЛС, който неговият ФК Лос Анджелис  спечели драматично и така стана шампион за първи път на САЩ.

Уелсецът изравни за 3:3 в 128-ата минута, а след това отборът му спечели дузпите с 3:0 срещу Филаделфия Юниън, за да триумфира с титлата.

Бейл влезе от пейката в 97-ата минута, след като лекуваше контузия през последния месец и не игра. По това време резултатът бе 2:2, след като калифорнийци на два пъти повеждаха, но съперникът изравняваше, като последните два гола паднаха в 83 и 85-ата минута.

Заради сблъсък на двама играчи се получи сериозно забавяне, като единият от тях бе изгонен, а другият изнесен на носилка, което доведе до сериозно удължаване на времето и в тези минути драмата стана пълна. Джак Елиът даде аванс на Филаделфия в 124-ата минута, но Бейл изравни след удар с глава.

При дузпите стражът на Лос Анджелис Джон Маккарти спаси 2 от изпълнените 3 дузпи на съперника и помогна на отбора си да триумфира с титлата.