Норвежкият Бодьо Глимт, който бе категоричен срещу ЦСКА в Лигата на Конференциите, продължава да впечатлява и сега срази Селтик с 3:1 насред „Паркхед“ в първи мач от плейофите за класиране на 1/8финалите.

Скандинавците отново показаха много добър футбол и поведоха още в 6-ата минута, когато Рунар Еспейорд завърши отлична атака с прецизен изстрел.

Десетина минути след почивката Амал Пелегрино вкара отблизо за 2:0 и съвсем шокира шотландците. Все пак домакините вкараха един гол чрез Дайзен Маеда с глава, но почти веднага след това при удар на Хуго Ветлесен се получи рикошет и Бодьо вкара отново.

Реваншът е другата седмица, но норвежкият тим е абсолютен фаворит да продължи напред, въпреки че головете на чужд терен вече не тежат както преди. Това все пак дава някакви надежди на Селтик, чиято серия от 17 поредни срещи без загуба приключи, но при успех с 2:0  Детелините ще стигнат поне до продължение.