Въпреки че на два пъти изоставаше в резултата отбора на Уест Хем победи с 4:2 като гост Нюкасъл, в среща от първия кръг на английското футболно първенство.

Пред 50 000 зрители на “Сейнт Джеймсис Парк” Калъм Уилсън даде преднина на Нюкасъл още в 5-ата минута. Първоначално попадението не бе зачетено заради засада, но след разглеждане с ВАР голът бе признат.

В 18-ата минута Кресуел изравни, но 5 минути преди края на първото полувреме домакините отново излязоха напред чрез Джейкъм Мърфи. В началото на втората част Бенрама изравни за 2:2.

В 63-ата минута гостите получиха дузпа, Микайл Антонио я пропусна, но Томаш Сучек реагира най-бързо и изведе Уест Хам напред. Малко след това Антонио вкара четвъртия гол за Уест Хем.