Англия и Италия завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на стадион "Уембли" в Лондон.

В средата на първото полувреме Джейми Варди откри резултата след бързо изпълнение на фаул от Джеси Лингард. В края обаче Лоренцо Инсиние изравни след спорна дузпа и прекъсна серията на "адзурите" от почти четири мача без отбелязан гол.

С точното изпълнение на наказателния удар, звездата на Наполи лиши островитяните от рекорд от шест поредни сблъсъка без допуснато попадение. Проверката пък най-вероятно ще се окаже и последен мач за временния селекционер на четирикратния световен шампион Луиджи Ди Биаджо.

Селекционерът на домакините Гарет Саутгейт заложи на традиционното за него 3-5-2, като дебют за "Трите лъва" направи Джеймс Тарковски. Атаката поведе Джейми Варди, подпомаган от намиращите се в чудесна форма Рахим Стърлинг и Джеси Лингард. Халф-бекове бяха Ашли Йънг и Кириън Трипиър.

Джанлуиджи Донарума зае мястото на легендата Джанлуиджи Буфон на вратата, в центъра на защитата за гостите действаха Леонардо Бонучи и Даниеле Ругани. Младият Лоренцо Пелегрини за първи път започна титуляр за "адзурите", триото в атака беше съставено от Лоренцо Инсиние, Чиро Имобиле и Антонио Кандрева.

Още преди да е изтекла и минута игра пред Чиро Иммобили се откри отлична възможност да открие резултата. Джон Стоунс покри засадата, голмайсторът на Серия "А" излезе сам срещу вратаря, но се засуети и не успя да нанесе завършващ удар.  По-късно Стоунс отново сгреши, този път при изнасянето и изгуби топката от Лоренцо Инсиние точно пред наказателното поле. Звездата на Наполи обаче не се възползва от предоставения му шанс.

След малко повече от четвърт час Италия организира страхотна атака с числено предимство по десния фланг. При нея Антонио Кандрева центрира остро на границата на вратарското поле, Иммобиле засече с глава, но над напречната греда. Първият точен удар дойде в средата на първото полувреме, когато Рахим Стърлинг изведе Джейми Варди и нападателят на Лестър шутира от движение, но Джанлуиджи Донарума изби. После Ерик Дайър стреля с глава право в ръцете на вратаря.

В 26-ата минута Англия поведе. Светкавично изпълнение на фаул изненада защитата на Италия, Джеси Лингард изведе Варди, който с бомбен удар разстреля Донарума за 1:0! Италия отговори със самостоятелен рейд на Иммобиле, който завърши с рикошет и топката излезе в аут. В 38-ата минута при бърза контра Ашли Йънг отправи диагонален удар, но Давиде Дзапакоста изби.

След почивката Леонардо Бонучи блокира удар на Йънг, а в 62-ата минута Донарума улови далечен изстрел на Стърлинг. После играта се накъса и интересните моменти липсваха. В 72-ата минута Италия стигна до първата си възможност за гол през второто полувреме. Инсиние имаше възможност да изравни от фаул, но не уцели вратата.

Малко след това асът на Наполи засече от воле към далечната греда след пас на Жоржиньо, но топката мина покрай гредата. В 86-ата минута Джеймс Траковски настъпи Федерико Киеза и след видео повторение главният съдия Дениз Айтекин от Германия отсъди дузпа за Италия. Зад топката застана Инсиние, който оформи крайното 1:1.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cajdnrG_cFc" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Англия – Италия 1:1

Голмайстори: 1:0 Варди (26), 1:1 Инсиние (87-д)

Англия: Бътланд, Уокър, Стоунс (73-Хендерсон), Тарковски, Дайър, Чембърлейн (60-Лалана), Лингард (71-Куук), Трипиър (60-Роуз), Йънг, Стърлинг, Варди (70-Рашфорд) Селекционер: Гарет Саутгейт

Италия: Донарума, Де Шилио, Бонучи, Ругани, Дзапакоста, Пелегрини (79-Галиардини), Жоржиньо, Пароло, Инсиние, Кандрева (56-Киеза), Иммобиле (63-Белоти) Селекционер: Луиджи Ди Биаджо

Лондон, ст.: "Уембли" Съдия: Дениз Айтекин (Германия) Жълти картони: Чембърлейн, Уокър, Йънг (Англия);