Марсело Биелса спечели дуела с Клаудио Раниери, след като Лил  срази Нант с 3:0 в мач от 1-ия кръг на Лига 1.

Двамата специалисти се завърнаха във Франция, но аржентинецът бе този, който бе щастлив в края на мача, след като отборът му напълно заслужено спечели, въпреки че и Канарчетата имаха своите моменти.

Домакините от Лил владееха инициативата през по-голямата част от двубоя, но им липсваше прецизност пред вратата и съответно поради тази причина добрите ситуации не бяха много. Ел Гази стреля във вратаря в началото, но Дюпе улови.

Гостите бяха близо до гол в 21-ата минута, когато Абдулай Туре отне пред вратата на домакините и стреля от въздуха, Менян изби в гредата, а при добавката Накулма пропусна от чиста позиция.

Няколко минути по-късно гол за Лил на Араужо правилно бе отменен поради засада, а 9-те изпълнени корнера от домакините до почивката не им донесоха успех и паузата дойде при 0:0.

Всичко се промени след почивката. В 48-ата минута Жуниор Алонсо откри за Лил с хубав диагонален удар. Нант пропусна да изравни, след като Ронжие бе изведен сам срещу вратаря, но Менян спаси.

В 67-ата минута един от най-добрите за домакините Кевин Малкюи спечели дузпа, която Никола дьо Превил отбеляза, а скоро след това Ануар ел Гази завърши отлична атака, за да оформи и крайния резултат.