Треньорът на Олимпик Марсилия Марсело Биелса шокиращо подаде оставка след загубата от Каен с 0:1 на старта на Лига 1.

Той я връчи на президента Венсан Лабрун, след което каза: „Свърших работата си тук. Ще се върна в родината си“.

Засега не е ясно какви са причините за решението му, но със сигурност има нещо друго, освен конкретния повод. Биелса е спряган за наставник на Мексико, като на практика той остана един сезон в отбора, като през  миналия завърши 4-и.

С доста променен състав Марсилия можеше спокойно да спечели мача, но пропусна сериозни положения. Анди Делор вкара хубав гол с удар от двайсетина метра, при който топката рикошира в напречната греда и след това гостите удържаха аванса си.

На два пъти топката се отби от гредите след изстрели на домакините, а и Лукас Окампос и Миши Батшуай пропиляха изгодни ситуации, за да се стигне до това поражение на Марсилия.

В друг интересен мач Монако спечели дербито с Ница с 2:1, въпреки че губеше на почивката. Монегаските играха едно полувреме с човек повече и се възползваха, като стигнаха до триумфа с попадения на Силва и Курзава.