Кристияно Роналдо бе отново спасителят на Португалия след като донесе победата над Дания с 1:0 в последната минута на мача в Копенхаген. Това бе първо попадение на звездата за националния тим от 6 срещи.

Мачът бе равностоен, като на два пъти вратаря на Дания Каспер Шмайхел спираше Роналдо да вкара. Домакините също имаха своите положения, но Крьон-Дели удари греда, а след това не уцели вратата.

Всичко се случи в петата минута на добавеното време, когато центриране от дясно бе засечено с глава от Роналдо, който опъна мрежата.

За Португалия това беше втори мач в групата, след неочаквания провал у дома срещу Албания. Начело на тима дебютира Фернандо Сантош, който води Гърция на Мондиал 2014.

Кристияно Роналдо водеше атаката на Португалия, макар да не бе вкарвал гол за националния отбор вече 5 поредни мача. С екипа на Реал Мадрид, той вече бе реализирал 17 пъти този сезон.

Датчаните бяха начело в групата и макар само 3 пъти да не допуснаха гол в последните 15 мача, те имаха само едно поражение в последните 6 срещи у дома.

Още в началото португалците опитаха да натиснат. Нани центрира добре към Роналдо, който овладя топката, финтира съперник и стреля по диагонала. Вратарят Шмайхел спря удара, а след това изпревари съперник, за да улови топката.

Роналдо, знаеше добре, че в последните 24 часа Луис Суарес вкара 2 пъти, Лео Меси също, а Неймар заби 4 попадения. Звездата на Португалия искаше да отвърне подобаващо.

Звездата на Реал размина като ученик Даниел Агер на фланга и сложи топката на главата на Нани, но удара на футболиста на Спортинг не беше точен.

Най-чистото положение за гол за първата част бе в полза на Дания. В 34-ата минута Крон-Дели получи топката вляво и след финт стреля към далечния ъгъл. Топката премина покрай Руи Патрисио, но срещна страничния стълб.

След паузата Каспер Шмайхел направи ново невероятно спасяване срещу Роналдо. Португалецът излезе сам срещу вратаря, но докато обработваше топката, вратаря излезе и го пресрещна. Роналдо стреля в тялото му.

Крон-Дели отново нямаше късмет да вкара гол, когато получи топката пред наказателното поле и веднага стреля към ъгъла, но удара му мина покрай вратата.

ДАНИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 0:1

0:1 Роналдо 90+5

ДАНИЯ: Шмайхел, Якобсен, Кяер, Агер, Бойлесен (58 Поулсен), Хойберг, Квист, Крон-Дели, Ериксен, Вибе (46 Бех), Бенднер

ПОРТУГАЛИЯ: Руи Патрисио, Седрик, Пепе, Р. Карвальо, Елисеу, У. Карвальо, Моутиньо, Тиаго (85 Куарешма), Дани (78 Едер), Нани (70 Марио), Роналдо