Световните шампиони от Италия записаха отличен старт на волейболния турнир в Париж. Воденият от Фердинандо де Джорджи тим се наложи над Бразилия с 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 25:21) в първи мач от Група В на надпреварата.

Противно на очакванията, Бразилия бе в пълен състав - контузията на Йоанди Леал не се оказа сериозна и той бе на линия за двубоя, стартирайки в шестицата.

"Адзурите" спечелиха трудно първите два гейма, но това им даде сериозно преимущество срещу "селесао". Бразилците играха по-силно в третата част и се върнаха в двубоя след 25:18.

Решителната четвърта част тръгна равностойно - до 8:8, след което "адзурите" взеха превес. В ключовите моменти "селесао" скъси част от дистанцията, но не можа да спре съперника, който се поздрави с успеха.

Най-резултатен бе Юри Романо с 20 точки (2 аса, 1 блокада), с 13 точки приключи Алесандро Микелето (1 блокада). 12 точки добави Даниеле Лавия (1 ас, 4 блокади). За съперника Дарлан Соуса приключи с 25 точки (1 ас, 1 блокада), като бе над всички. С 15 точки се отчете Йоанди Леал (2 аса), 13 точки реализира Рикардо Лукарели (1 ас).

В среща от група С Германия се наложи драматично след обрат срещу Япония с 3:2 (25:17, 23:25, 20:25, 30:28, 15:12). Бундестима отрази мачбол в четвъртата част и след това се добра до тайбрек, спечелен с 15:12.

Георг Грозер се отличи с 24 томкии в полза на германците, докато Юки Ишикава отбеляза 22 за азиатците.