Грузия - Португалия, среща от група "F" на Евро 2024, начало 22.00 часа.

Последните 10 срещи на Грузия: Общо 4 победи, 3 равенства и 3 загуби.

Последните 10 срещи на Португалия: Общо 8 победи и 2 загуби.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

Треньорът на Португалия Роберто Мартинес прави осем промени в състава, след като Португалия се класира вече на осминафиналите. Капитанът Кристиано Роналдо обаче е в стартовия тим за Мореплавателите.

ПОРТУГАЛИЯ: Диого Коща, Гонсало Инасио, Антонио Силва, Данило, Далот, Жоао Паулиня, Жоао Невеш, Педро Нето, Жоао Феликс, Франсиско Консейсао, Кристиано Роналдо

ГРУЗИЯ: Мамардашвили, Гвелезиани, Кашия, Лохошвили, Какабадзе, Двали, Кохорашвили, Чекветадзе, Китеишвили, Кварацхелия, Микаутадзе

1-а минута: Начало на мача. Топката е за Португалия.

2-а минута: ГРУЗИЯ ПОВЕЖДА! Страхотна контраатака на грузинците завърши с пас на ляво към Хвича Кварацхелия, който останал сам срещу вратаря прати удара в далечния ъгъл с левия крак. 1:0. Контрата дойде след грешно подаване на португалците в средата на терена и Микаутадзе изведе Кварацхелия.

5-а минута: Микаутадзе има пръст в 3 гола на турнира. Вкара 2 попадения в първите два мача, а сега осигури асистенцията за Кварацхелия.

10-а минута: След 1 минута и 38 секунди, гола на Хвича Кварацхелия е най-бързият допуснат от Португалия в историята на европейските първенства.

12-а минута: Португалия често бърка в разиграването и дава възможности за контраатаки на Грузия. Този път Хвича и Микаутадзе, не успяха да разгърнат добре нападението.

13-а минута: При този развой на мачовете, Португалия ще играе със Словения, Турция - срещу Австрия, а Грузия - срещу Испания

16-а минута: Първи удар за Кристиано Роналдо в мача. Капитанът на Португалия стреля от фаул от около 30 метра, но мощния шут бе боксиран от вратаря на Грузия. Роналдо търси първия си гол в турнира, а това е неговия 50-и мач на голям форум за Португалия.

22-а минута: Португалия овладя контрола на топката и вече започна да създава положения. Удар на Жоао Палиня от дистанция, право в ръцете на Мамардашвили. 74% контрол за Португалия, а гола на Кварацхелия си остава единствения удар на Грузия.

28-а минута: Нов шанс за Португталия. След късо изпълнен корнер, Педро Нето центрира, Мамардашвили не боксира добре и Консейсао нанесе удар на далечната греда, но не уцели вратата.

29-ата минута: Жълт картон за Кристиано Роналдо. Капитанът на Португалия поиска дузпа за дърпане за фланеката, но съдията му вдигна картон.

30-а минута: Мощен шут на Жоао Феликс от дистанция. Топката профуча покрай гредата.

33-а минута: Втори удар на Грузия. Отново Кварацхелия го опита. Шут в близкия ъгъл, но топката опъна мрежата от външната страна.

35-а минута: Палиня изведе отлично Роналдо в наказателното поле, но удара на звездата бе блокиран от защитник - корнер.

36-а минута: Шанс за Грузия! Квара центрира от фаул, но никой не засече топката и тя профуча покрай гредата.

43-а минута: Нов жълт картон за Португалия. Консейсао бе предупреден за симулация.

45-а минута: 2 минути добавено време.

45+1-а минута: Удар на Жоао Феликс от дистанция. Мамардашвили сигурно улови топката.

45+2-а минута: Мамардашвили се намесва след корнер и предотвратява гол. Край на първото полувреме. Грузия води с 1:0.

46-а минута: Начало на второто полувреме. Смяна в тима на Портутгалия. Жоао Палиня отстъпва мястото си на Рубен Невеш.

47-а минута. Нов шанс за Португалия. След корнер, защитата на Грузия не изчисти добре топката и Роналдо стреля от границата на вратарското поле, но уцели защитник и топката излезе в корнер.

50-а минута: Пропуск на Кварацхелия. След атака отдясно топката бе пратена в наказателното поле, и Квара от точката за дузпата не уцели добре топката и я прати в ръцете на Коща.

53-а минута: Грузия поиска дузпа след падане на Лохошвили след контакт с Антонио Силва. ВАР извика съдията на монитора.

55-а минута: Дузпата е отсъдена. Шанс грузинците да направят 2:0.

56-а минута. 2:0 за Грузия. Микаутадзе вкара третия си гол на турнира и доближава грузинците до осминафиналите.

57-а минута: Георгес Микаутадзе е голмайстор №1 на Евро 2024. Нападателят вече има 3 гола до тук, а добави и асистенция за попадението на Кварацхелия днес.

59-а минута: При тези резултати (Турция води с 1:0 на Чехия), Унгария и Хърватия отпадат като най-слабите трети отбори.

63-а минута: Първа смяна за Грузия. Спечелилият дузпата Лохошвили отстъпва мястото си на Георги Цитаишвили.

65-а минута: Двойна смяна за Португалия. Кристиано Роналдо и Антонио Силва напускат. Вместо тях Гонсало Рамош и Нелсон Семедо. Излизайки от терена Роналдо се ядоса и опита да изрита нещо.

71-а минута: Последната голяма победа на Грузия срещу отбор от това ниво бе преди 8 години. Срещу Испания в контрола в Хетафе (1:0).

72-а минута: Нова мълниеносна контра на Грузия. Ударът на Шакветадзе отиде над вратата.

75-а минута: Смени за Португалия. Педро Нето отстъпва мястото си на Диого Жота, а Матеус Нунеш се появява вместо Жоао Невеш.

76-а минута: Смяна и в Грузия. Гвелезиани отстъпва мястото си на Кверквелия.

78-ат минута: Кварацхелия центрира от корнер, Рамош чисти.

79-а минута: Този момент описва безпомощността на Португалия. Феликс центрира твърде високо и Жота остава под топката, гледайки я безпомощно.

81-а минута:  Анзор Меквабишвили влиза в игра като заместник на Гиорги Чакветадзе.

82-а минута: Имаме промяна. Хвича Кварацхелия излиза, а Вили Саньол дава последни тактически указания на Зурико Давиташвили (Грузия).

85-а минута: Посещаемостта на днешния мач е 49616 зрители.

86-а минута: Нов шанс за Грузия! Давиташвили поема топката в празното пространство и стреля на сантиметри от лявата греда.

90-а минута: Четири минути добавено време.

90+1-а минута: Нелсон Семедо пропилява огромна възможност! Той получава прецизно центриране в наказателното поле и засича, но слабо и вратарят лови.

90+3-а минута: Франсиско Консейсао е близо до гола, но ударът му минава встрани от дясната греда.

90+4'-а минута: Диого Далот, но ударът му е спасен.

90+5'-а минута: Край на мача. Грузия поднася голямата изненада и е на 1/8-финал на Евро 2024!