Дания направи трето реми в група С на Евро 2024, като направи 0:0 със Сърбия. Така с три равенства, след тези със Словения (1:1) и Англия (1:1), Червения динамит остана на второто място в групата и отива на осминафинал. Датчаните завършиха с равни точки със Словения, който също направи три равенства и всичко останало в показателите им е равно - вкарани голове, голова разлика, че дори и жълтите картони. Стигна се до последният показател - представяне в квалификациите. Това означава, че Дания остава на второто място.

Така Дания ще се изправи срещу Германия на осминафиналите, а Словения остана на трето място.

Мачът не предложи много голове емоции. И двата тима имаха по един отменен от съдиите гол. През първото полувреме Попадение на Йонас Винд след корнер бе отменено заради нарушение на нападателя срещу вратаря Райкович. След почивката пък автогол на Андерсен бе отменен, заради засада на Митрович в атаката при гола.

Сърбите започнаха много дефанзивно, макар да имаха нужда от задължителна победа. На пейката останаха хора като Лука Йович, спасител от миналия мач, Душан Влахович, Душан Тадич и Сергей Милинкович-Савич. Съседите нямаха точен удар в мача до 91-ата минута, когато Милинкович-Савич стреля и Шмайхел спаси.

Датчаните имаха повече положения, но удари на Ериксен, Сков Олсен, Вестергор не се превърнаха в голове. Въпреки това Дания продължава напред без загуба. Всъщност в цялата група имаше само една победа - на Англия над Сърбия и само 7 вкарани гола.

За пети път Дания стига елиминации на европейско първенство. На миналото Червения динамит игра полуфинал. Върхът им е титлата през 1992 г.