Шотландия - Унгария, среща от група "А" на Евро 2024, начало 22.00 часа.

Последните 10 срещи на Шотландия: Общо 1 победа, 4 равенства и 5 загуби.

Последните 10 срещи на Унгария: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби.

В последните 2 директни срещи шотландците имат 1 победа, унгарците имат 1 победа и нямат равен мач.

Срещата можете да следите НА ЖИВО в Gol.bg

1 минута: Начало на срещата Шотландия - Унгария. Да си пожелаем качествен футбол и много голове.

7 минута: Първоначалните минути са изцяло за Шотландия. "Гайдарите" натискат здраво унгарците, които са се прибрали плътно пред наказателното си поле. До този момент няма чисто голово положение пред една от двете врати.

8 минута: Бендегуз Бола стреля страховито от дъгата на наказателното поле на Шотландия, но Ангъс Гън спасява.

12 минута: Изключително скучно начало на мача. Действията се развиват основно в средата на терена.

14 минута: Доминик Собослай стреля отдалеч, но неточно

21 минута: Джон МакГин проби отлично по крилото, но след това не успя да центрира топката и да създаде голова опасност пред вратата на Унгария.

32 минута: Удар на Собослай от фаул, но топката среща стената изградена от играчи на Шотландия

38 минута: Изключително посредствен и позиционен футбол. Без каквато и да било сериозна голова възможност пред една от двете врати

41 минута: Вили Орбан засече с глава центриране от свободен удар в наказателното поле на Шотландия, но топката се отби от горната греда

45 минута: Доминик Собослай овладя топката и отправи удар от границата на наказателното поле, който премина високо над вратата на шотландците.

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

51 минута: Скука, скука и пак скука. Този мач определено разочарова. Двата отбора се опитват да спукат топката

53 минута: Че Адамс демонстрира техника, стигайки до ръба на наказателното поле, но след това изпраща топката в трибуните. Добър пробив, но лош завършек.

60 минута: Роланд Шалай прибра отлично подаване в наказателното поле и стигна до голова възможност. Той стреля, но опитът му беше блокиран добре от един от защитниците на Шотландия.

69 минута: Брутален сблъсък в наказателното поле на Шотландия. Играта временно е спряна. Барнабаш Варга от Унгария е сполетян от ужасяваща контузия и е изнесен на носилка!

70 минута: Съдията Факундо Тейо дава знак, че няма дузпа за Унгария след преглед от VAR.

79 минута: Стюарт Армстронг се свлече в наказателното поле на Унгария след съприкосновение със защитник. Съдията може би не видя добре ситуацията и просто даде сигнал за продължаване на играта. Определено това бе най-спорното положение в мача и шотландците можеха да получат наказателен удар.

89 минута: Цели 10 минути добавено време

90 минута: Уникален шанс за Унгария, но Собослай пропуска

92 минута: ГРЕДА ЗА УНГАРИЯ. Кевин Чобот достигна до добро подаване в наказателното поле и шутира. Ударът преодоля вратаря, но се отби в дясната греда

95 минута: Унгария определено трябва да съжалява, че не води в резултата. Шотландците са трагично-комични в тази среща

100 минута: ГООООООООООООООООЛ за Унгария! Роланд Шалай центрира към Кевин Чобот (Унгария), който преодоля Ангъс Гън с брилянтен удар в долния ляв ъгъл. 0:1.

90+10 минута: Край на мача!

Шотландия - Унгария 0:1

Шотландия: 1. Ангъс Гън – 2. Антъни Ралстън, 13. Джак Хендри, 5. Грант Ханли, 26. Скот МакКена, 3. Анди Робъртсън (К) - 7. Джон МакГин, 14. Били Гилмор, 8. Калъм МакГрегор, 4. Скот МакТоминей - 10. Че Адамс

Унгария: 1. Петер Гулачи – 21. Ендре Ботка, 6. Вили Орбан, 24. Мартон Дардай - 14. Бендегус Бола, 17. Калъм Стайлс, 13. Андрас Шефер, 11. Милош Керкез - 20. Роланд Салай, 19. Барнабас Варга, 10. Доминик Собослай (К)