АЕК Атина изненадващо загуби с 1:3 гостуването си на арменския Ноа в първи сблъсък от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Реваншът в Атина след седмица се очертава да бъде доста труден. АЕК поведе в 22-рата минута чрез Леви Гарсия, който се разписа с глава.

В 34-тата минута обаче Томас Стракоша направи огромна грешка, след като подари топката на Виржил Пинсон, а бившият играч на Локомотив (София) се възползва и изравни 1:1.

Ноа изненадващо стигна до пълен обрат в 67-ата минута, когато вратарят Огнен Чанчаревич опита дълго подаване с крак, а топката прехвърли Стракоша и спря в мрежата.

В осмата минута на добавеното време Гонсало Грегорио получи поредното дълго подаване от Чанчаревич, а Стракоша изби първия му удар, но португалецът бе точен при добавката за крайното 3:1.