ФК ЦСКА 1948 завърши 1:1 при визитата си на Будучност в реванш от втория предварителен кръг на Лига на конференциите и с общ резултат 2:1 продължава напред.

Владимир Перишич откри в 65-ата минута и при този резултат завърши редовното време, което наложи двата отбора да играят продължения след победата на българския тим с 1:0 преди седмица в София.

В тях футболистите на Валентин Илиев надиграха своя съперник и с попадение на Евгени Сердюк стигнаха до крайното 1:1.

Така за първи път в историята си ЦСКА 1948 изхвърли опонент в евротурнирите. Както е известно, това е второ участие в Европа за основания през 2016 г. клуб, като при първото си червените отпаднаха след две загубиха от ФКСБ преди година.

Пафос ще бъде следващият съперник на ЦСКА 1948 в третия кръг. Кипърският отбор елиминира Жалгирис след 3:0 след продължения в реванша. В редовното време Пафос се наложи с 1:0, а след първата среща литовците имаха преднина от 2:1.

ЦСКА 1948 посреща Пафос на Националния стадион "Васил Левски" следващия четвъртък.

Будучност - ЦСКА 1948 1:1 след продължение, 1:0 в редовното време

* Първата среща завърши 1:0 в полза на ЦСКА 1948.

голмайстори: 1:0 Владимир Перишич 64, 1:1 Евгений Сердюк 101

Будучност: Милан Миятович, Драган Гривич, Аднан Ораховац (46-Владан Аджич), Илия Сериков, Огнен Гашевич, Андрия Булатович (88-Лука Биркович), Милан Вукотич, Милош Брнович (107-Оливер Шаркич), Игор Иванович (82-Стефан Джуканович), Иван Булатович (60-Иван Божович), Петър Гърбич (46-Владимир Перишич)

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Теодор Иванов, Райън Бидунга (73-Емил Ценов), Симеон Василев (57-Пиер-Даниел Нгинда), Реян Даскалов, Неделко Пишчевич (106-Октавио), Бирсент Карагарен (73-Касиано Бузон), Талис (115-Том Рапнюи), Радослав Кирилов, Марио Илиевски (90-Евгений Сердюк)