Галерия

Време е за Вечното дерби на България: ЦСКА срещу Левски. Двата колоса се срещат в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

Преди него "червените" заемат 3-то място с 24 точки от 11 мача. "Сините" са на 5-та позиция с 22 пункта и същия брой срещи.

Формата на ЦСКА: Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи и 2 равенства в последните 4 домакинства.

Формата на Левски: Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 1 равенство и 1 загуба в последните 3 гостувания.

Директни мачове: В последните 10 директни срещи домакините имат 4 победи, гостите имат 2 победи и 4 пъти са завършили наравно. На домашния терен на ЦСКА София имат изиграни 6 срещи, като домакините имат 2 победи, гостите имат 1 победа и 3 пъти са завършили наравно.

Гледайте мача на живо от този линк

ЦСКА - Левски 1:1

Голмайстори: 0:1 Роналдо (43), 1:1 Линдсет (49)

ЦСКА: 1  Густаво Бусато, 17  Емануел Шакич (90-Кох), 19  Иван Турицов (70-Вион), 7  Джонатан Линдсет, 26  Марселино Кареасо, 14  Тобиас Хайнц (86-Шагоян), 21  Амос Юга, 29  Майкъл Естрада, 9  Дюкенс Назон (70-Фаетон), 22  Енес Махмутович, 6  Християн Петров
Треньор: Нестор Ел Маестро

Левски: 1  Пламен Андреев, 2  Жереми Петрис, 6 Цунами, 7 Роналдо, 8 Андриан Краев, 9 Рикардиньо (87-Ел Джемили, 90-Бачев), 10 Асен Митков (87-Ван дер Кап), 17. Уелтън, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига (72-Чандъров)
Треньор: Николай Костов

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Радослав Гидженов
Жълти картони: Хайнц, Юга, Естрада (ЦСКА); Митков, Рикардиньо, Димитров (Левски)

Най-интересното по минути:

1' Начало на Вечното дерби.

5' ЦСКА започва мача с дълбока преса пред наказателното поле на Левски, но има и много нарушение, следствие от агресивната игра на "червените".

9' Меко центриране на Асен Митков от наказателното поле, Бусато излиза и лови.

10' Бърза контра за ЦСКА, при която Естрада пуска пас успоредно пред голлинията, но няма футболист в "червено", който да засече.

13' Грешка в защитата на Левски и Линдсет опитва да прехвърли Андреев, но праща топката в аут.

14' Фадига засича с глава центриране на Цунами, но в аут.

18' ОТМЕНЕН ГОЛ! Андреев бърка при изнасянето, Хайнц извежда Назон, който вкарва гол, но нападателят на ЦСКА беше в очевидна засада и попадението е отменено.

19' Далечен удар на Назон излиза в аут.

29' Уелтън пробива и с отличен пас опитва да изведе Рикардиньо, но Шакич с намеса като по учебник чисти.

33' Митков центрира хубаво от фаул, Димитров сваля към Краев, който засича, но Бусато отразява. При атаката имаше и фаул на защитника на Левски срещу Турицов, който беше маркиран навреме.

39' ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Нов хубав пробив на Уелтън завършва с центриране във вратарското поле, където Рикардиньо не успява да засече.

43' ГООООООЛ, ЛЕВСКИ ПОВЕЖДА! Цунами центрира в наказателното поле, където Роналдо засича с глава и извежда "сините" напред!

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

47' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Уелтън подмина Махмутович с лекота и излезе на чиста позиция, но ударът му беше спасен от Бусато.

49 ГОООООЛ, ЦСКА изравнява! Андреев излиза неразчетено, Линдсет го финтира и от малък ъгъл вкарва през трима футболисти на Левски, застанали пред голлинията в безуспешен опит да изчистят - 1:1!

51' СТРАХОТЕН ПРОПУСК ЗА ЦСКА! Естрада е на чиста позиция, но решава да подаде към Назон, но точно пред опразнената врата, Петрис спира нападателя на "червените".

61' Естрада извежда Назон сам срещу вратаря, но националът на Хаити не успява да овладее добре с първото докосване и в крайна сметка е спрян.

67' Мощен снаряд на Краев от дистанция излиза в аут.

68' ЦСКА пропуска отлична възможност да поведе, след като ударът на Назон от добра позиция преминава покрай целта.

71' УЕЛТЪН! Бразилецът отново развинтва защитата на ЦСКА и навлиза в наказателното поле, но ударът му не попада в целта. Какъв шанс за Левски!

73' Цунами засича с глава, но Махмутович чисти с важна намеса пред вратата.

76' Краев засича с глава центриране от корнер, но в аут.

81' Цунами отново засича с глава, но неточно.

90' ЦСКА ПРОПУСКА ДА СПЕЧЕЛИ МАЧА! При бърза контра Фаетон стреля, но Андреев спасява.

90' ШАНС И ПРЕД РОНАЛДО! Той стреля от малък ъгъл, но Бусато спасява.