Бенфика - Аякс, първи осминафинален сблъсък на Шампионската лига. Стадион "Луж", 22.00 часа българско време.

И двата отбора изиграха впечатляваща групова фаза, защото клубът от Лисабон остави Барселона зад себе си, а нидерландците взеха пълен актив от 18 точки в група със Спортинг, Борусия Дортмунд и Бенфика.

"Орлите" имат стари сметки за уреждане срещу колоса от Амстердам, който ги тормози в Европа на три пъти. През 1969 година те си разменят победи с 3:1 като гости в четвъртфиналите за КЕШ, но Аякс печели третия мач с 3:0.

Само три години по-късно техният култов дуел е вече на фаза полуфинал, а действащият европейски шампион Аякс печели постно с 1:0 общо в двата мача по пътя към втория си триумф на континента. Третата им среща дойде чак през 2018 година, този път в групите на надпреварата. Аякс спечели у дома с 1:0 с гол в 90-ата минута, а в Лисабон битката не излъчи победител (1:1).

Можете да гледате мача на живо в интернет ТУК!