Ракета №1 на България Григор Димитров днес излиза срещу испанеца Роберто Карбайес Баена (№101) в опит да си осигури място на осминафиналите на "Ролан Гарос".

Гришо вече изравни най-доброто си представяне в Париж, достигайки до трети кръг на основната схема. Той стори това без да загуби и сет.

Мачът между Димитров и Баена е трети на корт "Симон Матийо" в Париж. Преди това та миграят Кевин Андерсън – Андрей Рубльов и Клара Бюрел – Джън Шуай. Това означава, че можем да очакваме началото на срещата на българския тенисист след 15.30 ч.

Роберто Карбайес Баена е третият съперник на Григор в турнира, който е извън топ 100 на световната ранглиста. До момента двамата не са играли един срещу друг.

За Баена това е четвърто участие в основната схема на "Ролан Гарос". 27-годишния испанец не е прескачал втори кръг до момента. Той се класира за настоящата фаза на надпреварата, след като победи със 7:5, 6:7(5), 6:3, 3:6, 8:6 номер 5 в основната схема Денис Шаповалов.

Победителят от днешния им мач ще играе срещу Аляж Бедене или Стефанос Циципас.