Интер Маями триумфира предсрочно с титлата в сряда след драматична победа с 3-2 срещу Кълъмбъс Крю, действащият шампион в МЛС. Но въпреки, че спечелиха първия си трофей за 2024 г., клубът все още има за какво да се бори.

"Чаплите" могат да счупят рекорда за точки в МЛС за един сезон, ако спечелят оставащите си два мача от редовния сезон. Въпреки това, говорейки след победата в сряда, Лионел Меси наскоро се завърна след продължително отсъствие поради контузия. Очакваше се, че треньорът Тата Мартино ще даде почивка на голямата си звезда, но той настоя, че аржентинецът е в добра форма.

„За Лео натрупването на игрови минути би било добре, за да го върне бързо в игрови ритъм.”

37-годишният ветеран пропусна голяма част от сезона, но все още се бори за наградата за най-полезен играч на МЛС, като записа 17 гола и 15 асистенции само в 17 изяви.