Интер не допусна изненада и спечели категорично с 4:0 срещу Цървена звезда в първото си домакинство за сезона от новия формат на Шампионска лига. Симоне Индзаги направи известни ротации в състава си и заложи на стартов състав със седем играчи над 30 години. Опитът на страната на "нерадзурите" се оказа решаващ и те показаха страхотна ефективност възползвайки се от грешките на иначе показалият футболни достойнства сръбски шампион.

В третата минута след центриране от свободен удар на Чалханоглу, Арнаутович отблизо вкара топката във вратата, но голът бе отменен заради засада. Осем минути по-късно обаче нямаше какво да спре радостта на Чалханоглу, който изпълни по брилянтен начин пряк свободен удар оставяйки вратаря Глазер без шанс за реакция.

В 19-та минута дойде и първият изстрел по посока на вратата на Интер, когато 17-годишният Максимович влезе на скорост към наказателното поле, но стреля над напречната греда. В ответната атака още един гол на Интер бе отменен заради засада на Дъмфрис. „Нерадзурите“ продължиха да търсят втори гол и бяха много близо да го постигнат, когато Чалханоглу изведе Мхитарян очи в очи с Глазер, но вратарят реагира чудесно спасявайки удара на арменеца.

В 29-та минута отново младият Максимович бе на стрелкова позиция, но диагоналният му шут мина на сантиметри покрай страничната греда. Десет минути по-късно грешка в защитата на Звезда позволи на Мхитарян отново да застраши вратата на сърбите, но топката мина над напречната греда. Гостите отвърнаха с добра атака, когато Олайинка бе изведен в наказателното поле и стреля, но Зомер бе на точното място, за да спаси удара на нападателя.

След почивката Интер успя бързо са отбележи второ попадение, когато Крунич загуби топката пред наказателното си поле, Тареми намери непокрития Арнаутович, който нямаше проблеми да удвои аванса на отбора от Милано. В 72-та минута защитата на сръбския шампион тотално рухна, когато нова грешка в защитата Тареми отне и подаде на влезлият като резерва Лаутаро Мартинес, за когото останал сам срещу Глазер не бе трудно да вкара трети гол.

В 79-та минута Дъркушич извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе потвърдена след дълъг преглед с ВАР. От бялата точка Тареми нямаше проблем и заби четвърти гол в мрежата на Глазер. Гостите имаха шанс да отбележат почетен гол в последните минути, но удар на резервата Илич мина покрай вратата на Зомер.

1:0 Чалханоглу 11'

2:0 Арнаутович 59'

3:0 Лаутаро Мартинес 72'

4:0 Тареми (д) 81'

Интер: Зомер, Павар, де Врай (Ачерби), Бастони (Бисек), Дъмфрис, Жиелински, Чалханоглу (Аслани), Мхитарян (Фратези), Аугусто, Тареми, Арнаутович (Мартинес);

Цървена звезда: Глазер, Джига, Дъркушич (Родич), Спаич, Сол, Елшник, Крунич (Далсио), Олайинка, Максимович (Радонич), Силаш (Дуарте), Ндиайе (Илич);

снимка: БГНЕС